Kategoriler Hosting sunucularınızdaki donanım alt yapınız nasıl ?

Network

tRuvahost tüm altyapısını Denizli ilindeki Netinternet veri merkezinde konumlandırmıştır.Yurt içi ana internet erişimi Türk Telekom üzerinden sağlamakta olup, Türk Telekom MPLS omurgasına, 2 farklı santralden her birine 2 farklı ring bağlantı ile dört noktadan yedekli olarak bağlıdır. Ana omurgayı oluşturan ağ ekipmanlarımızın tamamı yedeklidir. Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda 1Gbit bakır veya fiber, 10Gbit ve 40Gbit fiber port ile çift router üzerinden yedekli veya tek router üzerinden bağlantı sağlanabilmektedir. Network güvenliği için veri merkezi ağımızda izole bir firewall sistem altyapısı mevcuttur. Aynı zamanda firmamız Ripe NCC üyesi olup tamamen kendine ait altyapı ekipmanlarıyla BGP routing yapmaktadır.

Enerji

Orta gerilim enerji hattına direk bağlı olan trafo üzerinden beslenen veri merkezinde kurulu güç toplam 1MW kapasitesindedir. Şebeke enerjisinin kesilmesi durumunda hazır bulunan AKSA marka N+1 şekilde yedekli konumlandırılmış jeneratörler, uzun sürekli kesintilere karşı 4 saatlik aralıklarla dönüşümlü olarak veri merkezinin enerji ihtiyacını karşılar. Veri merkezinde kullanılan EATON Powerware paralel UPS sistemi ihtiyacın iki fazlası olacak şekilde N+1 yedekli paralel şekilde konumlandırılmıştır. UPS sistemi, olası enerji kesintilerinde, ana enerjiden jeneratöre ve jeneratörlerin kendi arasındaki geçişleri sırasında veri merkezinin elektrik ihtiyacını 30 dakikaya kadar karşılayacak akü kapasitesi ile donatılmıştır.

Soğutma

Veri merkezi, bulunduğu il Denizli'nin iklim koşulları göz önüne alınarak seçilen ekipmanlarla birebir N+1 yedekli yapıda Liebert Hiross hassas kontrollü iklimlendirme sistemleri ile soğutulmaktadır. Tüm veri merkezindeki kabin ve sunucu yerleşimi sıcak hava ve soğuk hava koridorlarını göz önüne alarak dizayn edilmiş, hava akımı 60 cm yükseltilmiş döşeme altından verilmektedir. Olası deprem riskine karşın yükseltilmiş döşeme özel olarak mukavemeti arttırılmıştır.

Operasyon

tRuvahost, güleryüzlü, alanında uzman kadrosuyla 365 gün, günün her saati ve dakikası hizmet vermektedir. tRuvahost'da teknik destek departmanı nöbetçi personel sistemi yerine yerine üç vardiyaya ayrılan çalışma sistemiyle sorunlarınızı ve taleplerinizi cevaplamak/çözümlemek için daima çalışmaktadır. Ayrıca verimerkezinde ise 7 gün 24 saat network, enerji ve soğutma sistemlerini takip eden teknik personel bulunmaktadır.

Yazılım ve Uygulamalar

Altyapımızdaki tüm sunucu ve network ekipmanları tamamen firmamıza aittir. Linux sunucularda işletim sistemi olarak Centos 6 64Bit, kontrol panel olarak cPanel, üçüncü parti yazılım olarak ise Litespeed, Cloudlinux, CageFS, ConfigServer Exploit Scanner kullanılmaktadır. Windows sunucularımızda ise işletim sistemi olarak Windows Server 2012 R2, kontrol panel olarak Plesk kullanılmaktadır. Sanallaştırma sistemimizde ESXi ve OpenVZ tercih edilmektedir. tRuvahost kişiye özel çözümler olarak spesifik yazılımlarda kullanabilmekte olup, detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Bilgi Bankasına Dön

ÇÖZÜM
ORTAKLARIMIZ